O nás

O nás

Restaurace Na Krásné Vyhlídce

 Přijďte vychutnat atmosféru naší restaurace Na Krásné vyhlídce v Praze 8

 Na jídelním lístku nechybí ryby, steaky nebo lehké saláty.
V našem menu naleznete speciality moderní evropské kuchyně. Dopřejte si vynikající jídlo v prostředí téměř venkovské přírody.
Na kraji území Drahaň objevte restauraci Na Krásné vyhlídce. Určitě i vy zde najdete nečekanou romantiku, nedaleko centra Prahy….

 

31

O přírodě se nezmiňujeme náhodou

 Restaurace je svojí polohou ideální jako cíl příjemné procházky.

 Navíc místní zahrádka s výhledem na Trojskou kotlinu potěší každého milovníka venkovního posezení. Při pěkném počasí si jistě užijete zahrádku pod vzrostlými stromy, stejně tak správně vychlazené tankové pivo, skleničku vína, nebo třeba výbornou kávu z Kolumbie, která je speciálně pražená pro naši restauraci.

 

Vaše děti si zatím pohrají na pískovišti, které je od stolů pohodlně na „dohled i doslech“

  Menší dětský koutek najdete i ve vnitřních prostorách restaurace, kde si mohou rodiče v klidu užít “lounge“ s krbem a velkou plazmovou obrazovkou, zatím si s přáteli prohlédnout třeba fotky z dovolené, nebo nerušeně sledovat fotbalový zápas.

16

 

Zajímavosti

zajímavosti

V 16.století tudy (dnešní ulicí Na Dlážděnce) jezdil na hony do lesů kolem Brandýsa nad Labem císař Rudolf II. Aby koně utáhli kočáry s panstvem do kobyliského kopce, nechal hofmistr království českého Adam z Valdštejna za vlády Ferdinanda II. Kilometr cesty v nejprudším úseku vydláždit. Důkaz o tom naleznete v zahradě domu číslo 17, kde stojí pamětní sloup se znakem Valdštejnů.

Nostalgie na Vyhlídce

Bývalá matfyzácká nálevna nad kolejema v Tróji. Vládnul ji pevnou rukou starý žiďák a pravidla byla jednoduchá:

Do hospody se chodí včas
Sklenicema se neťuká
Jídlo po osmé je zločin

Málokomu se povedlo je dodržet všechna, problémy však činila i jednotlivě. Viděl jsem tu všechno co lze v takovém zařízení spatřit, i exnout metr piv během pěti minut za účelem získání hotovosti pro další konzumaci a spontální striptíz. Občas se migaly i nože.

Z Vyhlídky se scházelo na kolej zahrádkářskou kolonií a nebylo těžké zabloudit mezi šnytlíkama.